TRTalk.Net – Türkiye'nin Yeni Sohbet Platformu

Sohbet Girişi


nick
sifre
* Şifreniz yoksa boş bırakın. ESKİ SÜRÜM İLE BAĞLAN

Sohbet nedir | TRTalk.Net - Sohbet, Chat, Mobil Sohbet Odaları


Sohbet nedir
ba69db4fad 1

SOHBET KELİMESİ ANLAMI:

İki manaya gelen sohbet kelimesi Arapçadan dilimize geçmiştir. Sohbet kelimesinin anlamları ise şunlardır:

1.Dostça, arkadaşça konuşarak hoş bir vakit geçirme, söyleşi, yârenlik, hasbihâl.

2. Konuşma, görüşme, birlikte oturup söyleşme. Söyleşi

olarak karşımıza çıkmaktadır. Aslında Muhabbet kelimesi ile eşdeğer anlama gelmesi , günümüzde muhabbet kelimesi biraz argo olarak algılanmasından kaynaklanması sohbet kelimesini daha fazla insanların kullanmasına sebep vermektedir. Sohbet iki insan arasında birden fazla şekilde gelişebilir.

SOHBET ÇEŞİTLERİ NELERDİR

Söyleşi:  İki birey arasında gelişen bilgi alış verişi veya başka sosyal konular hakkında konuşma şeklidir.

Musahabe: Konuşma, görüşme, söyleşi.

Hoşsohbet: Güzel ve tatlı konuşan kimse.

Nükte: İnce anlamlı, düşündürücü ve şakalı söz, espri.

Nüktedan: Nükteli ve ince anlamlı konuşarak karşısındakini düşündüren kimse.

Bir insan güzel ve tatlı konuşuyorsa ona ” ne hoş sohbet adamsın” ince cümleler kuruyorsa “çok nüktedan biri” diyerek sohbet konuşmalarında bu kelimeler yerini bulmaktadır. Önemli olan konuşma içerisinde insanın karakterini ortaya çıkaran ses tonlamasından tutun akıcı bir şekilde diyalog sağlaması bile bunların adlandırılmasında önemli rol oynamaktadır.

Edebiyat sohbetlerinde genellikle söyleşi olarak geçen sohbet kelimesi hayatımızın önemli bir kısmını oluşturmaktadır. İnsanlar konuşarak ve düşünerek diğer canlılardan ayrılması tabiatta onu üstün kılmasına sebep olmaktadır. Sosyal bir varlık olması sürekli etkileşim halinde olan birinin diğer insanlarla sohbet etme isteği içgüdüsel bir davranıştır ve asla baskıla namaz.

SOHBET ODALARINDA SOHBET ÖNEMİ

İnternet üzerindeki sohbet odaları insanların yoğun bir şekilde muhabbet ettikleri bir sosyal merkez haline gelmiştir. Bu sohbet odalarında kendisini sohbet konusunda geliştirmiş insanlar hep bir puan önde konuşmaya başlarlar. Eğer bu konuda eksiklerinizin olduğunu düşünüyorsanız sizde sohbet odalarımıza giriş yaparak alıştırmalar yapabilir ve çeşitli insanlarla etkileşime girerek kelime havuzunuzu geliştirebilecek kaliteli sohbet edebilir hale gelirsiniz. Hiçbir şeyi ertelemeye gerek olmayan bu hayatta çok basit bir kullanım sağlayan sohbet sitelerinde kendinizi geliştirmeniz sizin için önemli bir unsur olacaktır.

BAYANLARLA SOHBET ÖNEMİ

Genellikle erkeklerin en büyük problemi ” konu ” bulma olarak zirvede durmaktadır. Bunun sebebi karşı cinsle günlük hayatında iletişime geçmemiş yada az geçmiş olmasından kaynaklanıyordur. Düşünsenize erkek arkadaşlarınızla konuşurken neden akıcı bir sohbet tarzınız vardır? Çünkü kendinizi alıştırmış ve pratik yapmış bir şekilde bulduğunuz için. Eğer bu konuda eksikleriniz varsa ve bayanlarla konuşurken başarısız oluyorsanız mobil sohbet sitelerine giriş yaparak bu probleminizi çözmeye başlayabilirsiniz. Bu sohbet sitelerinde siz aslında siz değil başka bir kimlikle katılım sağlayacağınız için kendinizi rahat hissedebileceksiniz. Bol bol sohbet etmek sizin pratik düşünmenize katkı sağlayacak ve hazır cevap hale geldiğiniz anda daha rahat bayanlarla sohbet edebileceksiniz.

MOBİL SOHBET NE İŞE YARAR

Sosyal uygulamalar size kısıtlı sohbet imkanı sağlar. Ya profilinizin karşı tarafın kabul etmesi gerekir , yada mesaj kutusunu geç görür okuyamaz. Mobil sohbet odalarında ise her şey yazdığınız anda karşı tarafa hemen gider ve etkileşim başlar. Çünkü iki taraf online olduğu için kanalda bulunmaktadır. Bu sayede kimseyi sizin yazdığınızı ne zaman görecek diye beklemenize gerek kalmayacaktır. Burada önemli olan etkili ve güçlü “ilk cümle” bulmanız sizin için gayet faydalı olacaktır. Sıradan ve klişe cümleler kur mamanızı tavsiye ederiz. Yaratıcı olan insanlar sıradan insanlardan her zaman farklı görünürler ve mobil sohbet odalarında hedefini bulurlar.Toplam 16 Yorumlar
Rima

Sohbet etmenin en güzel mekanı www.trtalk.net. güzel dostlukların ve arkadaşlıkların yaşandığı sitemizde bütün sohbet severleri aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Renk

Sohbet kısacası konuşma sanatıdır, herkese keyifli sohbetler

Publisher

Ellerinize sağlık, çok güzel bir paylaşım olmuş

mehmet

sohbet dostluktur muhabbettir arkadasliktir insandir . sohbet trtalk.net dir . nizips

velevki

Merhaba, sevgili yöneticiler ve üyeler.Dünyanın dört bir yanında bulunan insanları ortak bir platformda buluşturan sosyal bir ağ olan trtalk da vakit geçirmekten keyif aldığımı belirtmek isterim. Yayın eşliğinde yapılan nüktedan,hoşsohbetler gönüllerde güzel tat bırakıyor. Bazen güzel dostluklar da yakalayabiliyorsunuz. İnsan psikolojisine ayrı bir ilgim olduğundan, bu gibi platformlarda insanları gözlemlemenin, kişiye çok şey kattığını düşünenlerdenim. Emeğinize ve gönlünüze sağlık. Daim olsun efenim. Saygılar sevgiler

Diffo

Sohbet nedir ne değildir bunu bizlere chat odalarında fazlasıyla gösteriyorsunuz zaten hiç bitmeyen muhabbetler için teşekkürler

MdxL

Ellerine sağlık çok güzel anlatım olmuş

LeopaR

Mantıklı paylaşım tekbrikler. Siz bu işi iyi kıvırıyorsunuz www.trtalk.net :)

blizzard

insanlari bir araya toplayip sohbeti sağlamak trtalk'net'in işi bence :)

Şeref

Sohbet trtalk dır bu da soru mu :);)

ciao

sohbet edelim sohbet ben pek severim :)

night

çok güzel bir yazı olmuş emeğinize sağlık

Rıdvan

Sohbetin Önemimi Anlamını Nasıl Olacagını Güzel anlatışmış Elinize Saglık

Chiko

Ücretsiz olup ve bir o kadar da keyif alabılcegınız dostlukların pekiştigi arkadaslıkların kuruldugu güzel baslangıcların tesaduflerın bıle yasandıgı bu guel ve sevıyelı bır sohbet sıtemızde sizleri agırlamaktan seref bahtıyar olup sizinde memnun olup bize tesekkur etmenızı ıstemıycez emın olarak konusmak görmenız ıstememız yeterlıdır .

turşu

sohbet,eğlence,dostluk,saygı. hepsinin bir arada olduğu daha güzel bir platform yok. emeğine geçen herkese tşkler

Bir cevap bırakın.

Sohbet sitesi | Sohbet