TRTalk.Net – Türkiye'nin Yeni Sohbet Platformu

Sohbet Girişi


nick
sifre
* Şifreniz yoksa boş bırakın. ESKİ SÜRÜM İLE BAĞLAN

Günlük hayatta yalan | TRTalk.Net - Sohbet, Chat, Mobil Sohbet Odaları


Günlük hayatta yalan

Günlük hayatımızda Yalan ve Bunu Normalleştirme
Artık normalleşmiş bir derece tutarlılığa sahip olan “yalan” kelimesi hayatımızda en çok yer tutan sorunlardan birisidir. Öyle ki yaşantımız da hemen hemen çevremizde ki her insanlardan farklı konularda farklı zaman dilimlerinde çeşitli yalanlar işitebiliyoruz. Artık hayatımızda normal bir durum haline gelen yalan, derinliklerine inildiğinde hayatımızın en can sıkan başlıkları arasında yer bulur.
Kimi insanların şaka ile yalan kavramını birleşik tutmak istemesi veya yalanlarına şaka gibi bazı genellemeler bulması insanların günlük yaşantılarında pembe yalanlar diye adlandırdıkları yalan söyledikleri insanların zarar görmeyeceklerini düşündükleri yalan çeşitleri çıkmaya başladı.
Yalan her ne çeşit olursa olsun, kalp kıran ve kötü sonuçlar doğuran bir olaydır.


Fakat artık hayatımızda bu kadar normal karşılanması insanların yalanlarla büyümesine yalanlar ile bilgilendirilmesine kısacası yalanlar ile bir yaşam sürdürmesine sebep oluyor. Çevremizdeki bütün insanları yalan konusunda bilgilendirmeli, yalan söyleme sonucu doğan olaylarla ilgili örnekleri vererek hayatınızı ne denli kötü etkileyen bir şey olduğunu anlatmalıyız. Bahsedildiği üzere “pembe yalan” yoktur. Çünkü yalanın rengi olmaz. Bir insan yalan söyleyerek karşısındaki insanın güvenini kazanamaz. Sevgisini ve saygısını kazanamaz. Her yaştan insanı etkileyen bu kötü durum yüzünden çocuklarımızı yetiştirirken dikkatli davranmalı ve yalan söylemenin ne denli kötü bir şey olduğunu ve sonuçlarını hayatınızdan örneklerde katarak açıklamalıyız. İnsanlarla girdiğiniz sohbetlerde onların sizin yalan söylediğinizi düşünmemelerini sağlamanız ve böyle etiketlenme meniz kendiniz için oldukça önemli bir kriter olmalıdır.
Gelecek kuşağın yalan söyleme eğilimi küçükken alacağı eğitimin yanı sıra çevresinde gördüğü olaylar da etkilidir. O yüzden çocuklarınız sizin veya çevrenizde ki herhangi bir insanın söylediği yalanlara tanıklık edip zorla yalan söyletilmeye maruz bırakılmamalıdır. Bu durum genellikle çocuklarınızda olumsuz kişisel değişikliklere yol aşabileceğini asla unutmamanız gerekmektedir.
Daha sonra çocuğunuzun size ailesine çevresine karşı yalan söyleme girişimlerinde bulunması tamamen sizin suçunuz haline gelecektir. Unutmayın ki çocuklarınız ne görürse onu doğru zannederek ömür boyu yalan söylemeyi normal karşılayabilir ve bunun olumsuz sonuçlarına katlanmak zorunda kalabilir.Toplam 7 Yorumlar
Cenk

Reymenin dediği gibi yalan söyleme gözlerime bak

blizzard

victor hugo doğru söylemiş.

Firdevs

Güzel ve mantikli

Timelord

Bunlar hep beynizin içinde %76 lık yer kaplamasıyla öne çıkan " Neokorteks " in işidir.. Victor Hugo nun söylediği gibi " Limbik " sisteme tabii olmakta fayda var..

Lord

Victor Hugo, çok güzel özetlemiş. Olmasa iyi ama hayatımız boyunca bizle beraber süre gelen yalanlar silsilesi devam ediyor maalesef, bu konuda bizi bilgilendirdiginiz için teşekkürler TRTalk ailesi.

Çiçek

Yalan söylemek bazı insanların hayat felsefesi haline gelmiş durumda. Başlarda pembe yalanlar ile başlanır ve sonu uçurum olmaya devam eder. Böyle bir yazı ile insanları bilgilendirmiş olmanız çok güzel Elinize sağlık

Rima

Bazı insanlar yalanı sınıflandırırlar. Masumane, pembe yalan vs. vs. Ama yalan yalandır büyüğü küçüğü olmaz. Emeğinize sağlık.

Bir cevap bırakın.

Sohbet sitesi | Sohbet