TRTalk.Net – Türkiye'nin Yeni Sohbet Platformu

Sohbet Girişi


nick
sifre
* Şifreniz yoksa boş bırakın. ESKİ SÜRÜM İLE BAĞLAN

İnsan duyguları | TRTalk.Net - Sohbet, Chat, Mobil Sohbet Odaları


İnsan duyguları

İnsan Duygularının Dışa Vurumu ve Karakterin İzleri
Çağımızda yaşayan milyonlarca insanlardan birisiniz ve dolayısıyla bu çağa ayak uydurup ayakta kalmak istiyor ve başarılı bir şekilde bunu gerçekleştiriyorsunuz. Fakat dünyada yaşayan her insanın hisleri duyguları ve dertleri farklıdır. Her insan bu unsurlara bağlı olarak değişim gösterir, olgun, huysuz, terbiyeli, somurtkan, güler yüzlü ve nice özellikleri kendinde bulur.
Peki, insanlar bu unsurları kendilerine neye göre alırlar? En basit cevap insanların bu unsurları edinirken yaşadığı hayattan geçer. Öyle bir durumdur ki kimi insanlar yaşamları boyunca acı çeker, kimisi çok rahat yaşam sürer, sürekli mutludur, sürekli mutsuzdur, kimisi yalnız kimisi çok sosyal bir insandır. Kimisi bol sohbet kimisi ketumdur. Her insanın karakteri yaşadığı hayattan izler taşır.
Bizler de insanları yargılarken gördüklerimizle değil hislerimizle veya vicdanımızla yargılamalıyız. Yargılama bu noktada çok önemlidir. Çünkü siz karşınızdaki insanı kafanızda nasıl tanımlarsanız o şekilde hayatınızda olduğu sürece yargıladığınız şekilde var olmaya devam edecektir. Burada önemli olan gerçekten düşündüğünüz gibi biri olması mı yoksa gerçekten yalan söylememiş olmasımı.

emotions duygular


Öyle ki hiç birimiz sürekli gülen bir insanın hayatı boyunca acı çektiğini bilemez, böyle bir sonuç çıkacağını kestiremeyiz. Veya sürekli mutsuz ağlayan insanların çok rahat ve zengin bir hayattan geldiğini bilemeyiz. Etrafı çeşit çeşit insanlarla çevrili, çevresi çok geniş olan herkesi tanıyan bir insanın aslında yalnızlık duygusu çeken bir insan olduğunu anlayamayız.
İnsanları yargılarken duygularının dışa vurumundan etkileniriz.
Bazen yanılgıya bazen doğru sonuçlara ulaşırız. Fakat her insanın bilmesi gereken şeyler vardır, bunlardan biriside her insanın farklı yaşam tarzından geldiği farklı sorunlar farklı mutluluklar çektiğini bilmektir. İçine kapanık ve diğer insanlar ile muhatabı olmayan çok yalnız görünen bir insanın açılabildiği bir durum yaşarsa tanıdığınız en esprili en matrak en eğlenceli insan olabileceğini düşünebilir veya sürekli mutlu gülen insanların aslında çok acı çekebilecek birileri olduğunu düşünebilmeliyiz.
Aslında uzaklara gitmenize gerek yok, sadece kendinizin analizini yaparak, neler yaşadığınızı analiz ederek, dış ortama çevrenizde nasıl tanındığınızı ölçerek diğer insanları da anlayabilmeniz mümkündür. İnsanların iç duyguları dış görüntülerine yansımaz. Bunu unutmamalı ve insanlara karşı hoşgörü ve anlayışa yaklaşmamız gerektiğini bilmeliyiz.Toplam 9 Yorumlar
blizzard

ne zaman duygularim kötü olsa, trtalk.net'e girerim kendime gelirim :)

Renk

Emojiler çok tatlı yanlız , İnsan duygusuzdur abi insanın bi duygusu yoktur

Firdevs

Duygular önemli tesekkurler

Timelord

İnsan nötr bir varlık değildir. Bu platformda olupta negatif yüklü enerjiyle gezen bir arkadaşı ben görmedim , tanımıyorum..

Lord

Bu aralar bende ki duygular sizde olsa çatlarsınız o yüzden hemen TRTalk'a girip sohbet ediyoruz arkadaşlar ile ..

Filiz

Duygularıma ara verdiğim bir dönemde tanıştım Trtalk.net ile. Yeniden duygularımla yüzleşmeye başladım. Çok harika bir yer :)

Şeytan sakal

İnsan değişken canlıdır hem fizyolojik olarak hem de psikolojik olarak. Duyguların dışa aktarımı içinde bulunuyor olduğumuz anlık psikoloji ile doğru orantılıdır. Kızgınlık, sevgi, hasret, özlem hissiyat olarak yoğun olduğu anlar dışa vurum ile başka kişilere aktarılır.

aykut

siz ne kadar sağlam ve donatılı olursanız, karşınızdakinin duvarını kırıp boyun eğmesini sağlamanız o kadar basit olur, duygusuz olmayın saygılar

Rima

Duygusuzluk bitkisel hayata girmek gibi bişeydir. Duygularınıza sahip çıkın ;)

Bir cevap bırakın.

Sohbet sitesi | Sohbet