TRTalk.Net – Türkiye'nin Yeni Sohbet Platformu

Sohbet Girişi


nick
sifre
* Şifreniz yoksa boş bırakın. ESKİ SÜRÜM İLE BAĞLAN

İnsanların Sohbete Muhtaç Olması | TRTalk.Net - Sohbet, Chat, Mobil Sohbet Odaları


İnsanların Sohbete Muhtaç Olması

Sohbet insanların çeşitli imgeler yardımıyla yapmış oldukları karşılıklı duygu ve fikir paylaşımlarına verilen isimdir diyebiliriz. Herhangi bir konu hakkında bilgi paylaşımı şeklinde olabileceği gibi anlık hislerimizin paylaşımı şeklinde de olabilmektedir.

İnsanlar Sohbete Muhtaçtır

Biz insanlar sosyal birer varlık olarak daima birbirimize muhtaç olarak yaşamaktayız. Gündelik hayatın gereklilikleri ile meşgul olurken öyle ya da böyle bir şekilde iletişim halinde oluruz. Bu kaçınılmazdır. Çünkü insan olmanın gerekliliklerinden biri duygu ve düşüncelerin gerek sözle gerek yazı ile gerekse başka yollardan da olsa bir şekilde başka insanlara iletilmesidir. Sohbet insan hayatının bir parçasıdır ve insanlar ona muhtaçtır.

İnsanoğlu var olduğundan beri çeşitli yöntemler aracılığıyla birbirleri ile iletişim kurma çabası içinde olmuştur. Bunu gerek yaşam şartlarının zorlamasından gerekse duygusal amaçlarla da olsa yapmak istemiştir. Sadece tercih edilen yöntem farklı olmuştur; kimi zaman yazı ile, kimi zaman yüz yüze, kimi zaman da çeşitli araçlar vasıtasıyla iletişim kurmayı sürdürmüşlerdir.

Günümüz koşulları bu açıdan bizlere oldukça fazla alternatif yöntem sunmaktadır. Hayatımızın her döneminde farklı şekillerde birbirimizle sohbet etme gereği duymuşuzdur. Heyecanlı ve sevinçli olduğumuz anlarda, üzüntülü veya gergin olduğumuz anlarda, endişeli veya tedirgin olduğumuz anlarda en yakın arkadaşlarımızla veya ailemizle gerek yüz yüze gerekse telefon veya yazı ile bu heyecanımızı paylaşmışızdır.

İnsan sosyal bir varlık olduğu için sürekli iletişim kurmak ister. Bu iletişimin çevresi tarafından doğru anlaşıldığını tahlil etmeside kişiden kişiye değişiklik gösterecektir. Herşeye alışabilen insan yanlızlığa alışmakta zorluk gösterir. Sohbet etmek yeni insanlar tanımak ve mevcut arkadaşlarıyla kendisini daha iyi hissedebileceği alanların kendisine ait olduğunu hissedebilmesi kendisine güven verecek ve mutluluk sağlayacaktır. Unutmamalıyızki kimse dışlanmaya mahkum değildir ve herkes birbirini dinlemelidir. Sobet etmek insanları rahatlatır ve kendisine güven verir , başka insanlara kendilerini aktarabilme ve tanıtabilme şansı verecektir. Bununda kuralları vardır, edep ve ahlak çerçevesinde sevilyeli bir sohbet olmalıdır. Bu konuda problem yaşan insanların online sohbet odalarında kendilerine alıştırma yapmaları herzaman önerilir.

Son yıllarda sosyal medya denilen bir kavramın hayatımıza girmesiyle bu durum daha da gelişim göstermiştir. Hayatımızın her anını resimler, videolar, animasyonlar şeklinde başka insanlarla paylaşır hale geldik. Çünkü birbirimizle iletişim kurmak, bilgi ve deneyimlerimizi paylaşmak, konusu ne olursa olsun sohbet etme gereği duymak hayatımızın vazgeçilmez bir unsurudur. Yeri gelir merak ettiğimiz bir konu hakkında diğer insanların fikirlerini sorarız, yeri gelir bizimle aynı duygu ve düşünceleri paylaşan insanlarla gruplar oluşturarak muhabbet ederiz. Üstüne üstlük sohbet ettiğimiz kişiyi tanımıyor bile olabiliriz! Hatta çoğu zaman zaten amacımız farklı insanlarla tanışıp sohbet etme ve yeni arkadaşlıklar kurmaktır. Çünkü bu günümüz yaşam koşullarının getirmiş olduğu bir ihtiyaç haline geldi. Yöntem fark etmeksizin birbirimizle sohbete muhtacız.

İSTANBUL CHAT ODALARI

Evet genelde sohbet ihtiyacı duyan insanların en çok İnternet üzerinden girdikleri online sohbet siteleri arasında istanbul chat odaları gelmektedir. Güvenli ve mobil uyumlu olan bu sohbet odaları genellikle yeni insanların toplandığı ve uzun süre arkadaşlık yapabildikleri sağlam bir zemin sağlaması hedeflenmiş platformlardır. İstanbul chat odalarında İstanbul’un tüm semtlerinden insanlar sohbet etmektedir. Bu sohbetler felsefe güncel hayat , yaşam tarzı ve benzeri konularda fikir alışverişi yapabildikleri alanlar olmuştur.Toplam 8 Yorumlar
Serkan

Sohbet ihtiyacınızı giderip yeni arkadaşlıklar kurmak için gerçekten çok harika bir mekan. Bir kere girdiğiniz an benim gibi sitenin müptelası olacaksınızdır, eminim buna.

Timelord

İnsan olarak hepimiz birbirimizin ilgi alakasına muhtacız ki TRTALK platformu bu muhtaçlığı en yüksek seviyedeki doyumsallığa ulaştırabilecek tattadır. ( Dikkat bağımlılık yapabilir ! )

Renk

Muhtemel günde 10 saat falan beraber geçiriyoruz çok değişik bi dostluk arkadaşlık var eminim ki en iyi yerlerde olucaktır bu site başarılar sizinle olsun

Asuman

Sohbet etmek için etrafımda kimse yoktu. Çok sıkılıyordum ve kendimi yanlız hissediyordum. İyiki böyle bir site kurulmuş. Tüm sohbet ihtiyacımı gideriyorum stresimi atıyorum. Kim yaptıysa güzel yapmış eline sağlık.

LeopaR

Sohbet olmazsa insan sıkılır neden sıkılayım cenem yorulsun :)

aykut

sohbet her zaman insanin birbirini tanıması için en gerekli sosyal aktivitedir

Rima

İnsanlar konuşa konuşa denilmiştir. Sohbet etmek insanlar için çok önemlidir. Sohbet etmenin tadına bu sitede vardım. Teşekkürler

ciao

muhabbetimizin muhtaçlığı daim olsun gençleeer

Bir cevap bırakın.

Sohbet sitesi | Sohbet