TRTalk.Net – Türkiye'nin Yeni Sohbet Platformu

Sohbet Girişi


nick
sifre
* Şifreniz yoksa boş bırakın. ESKİ SÜRÜM İLE BAĞLAN

Sohbet ederken neden zorlanırsın | TRTalk.Net - Sohbet, Chat, Mobil Sohbet Odaları


Sohbet ederken neden zorlanırsın

Kalabalıklar İçinde Sohbetin Zorluğu

Kalabalık ortam buluşmaları günümüzde popülaritesi yüksek bir eylemdir. Tüketim davranışları altında gün geçtikçe yoğunlaşan kafeler, barlar, restoranlar var. Doğuştan kalabalık olması kabul edilen konser alanları, yaz etkinlikleri… Muhatabınızı duymak da bile zorlandığınız bu ortamlarda sohbet etmek de bir hayli zorlaşacaktır.

Duyum

Öncelikli problem muhatabınızı duymakla başlayacaktır. Kalabalık ortamlarda edilen sohbette anlatılanın bir kısmını duyarken kalan kısmını zihninizden tamamlamaya çalışırsınız. Zira araya mutlaka ya bir gürültü ya da anlık bir kesinti girer. Bazen sohbetin neresinde kalındığını hatırlamaya çalışmak zorunda kalırsınız.

Dikkat Dağınıklığı ve Algılamadaki Zorluk

Kalabalık ortamlarda sohbet etmenin zorluklarından biri de dikkatin kolayca dağılmasıdır. Sohbetin püf noktalarından biri aktif dinleyici olabilmekten geçer. Karşılıklı iletişimin temelini oluşturan dinleme eylemi için dikkatinizi karşınızdakine yöneltmeniz gerekecektir. Lakin kalabalık ortamlarda dikkatin tek bir noktada toplanması zor, dikkatin dağılması ise bir o kadar kolaydır. Dikkat dağınıklığının akabinde muhatabınızın sözlerini algılamak, anlamlandırmak ve yorumlamak da zorlaşacaktır.

Konu Çerçevesi

Kalabalık ortamlarda kişisel alanın ihlaline de bağlı olarak her konu da konuşmak mümkün olmayabilir. Sizin için özel ve önemli konuları kalabalık ortamda dile getirmek istemeyebilirsiniz. Zira kalabalık ortamlarda sohbetinize tanık olacak ve eşlik edebilecek başka kişilerin varlığı da tedirgin edici olabilir. Duyum zorluğu, sohbet esnasında yaşanan kesintiler de özel konuları açmanız adına engel teşkil edebilirler. Çünkü ortamda güven algısı sağlam bir zemine oturmuş değildir.

Kalabalıklar içinde kulaktan kulağa yayılan bir söz haline gelebilir. Anlatıcı ve dinleyici arasında dengeli bir iletişim kurulabilmesi için kişilerin kulaklarına yakında seslenmeleri gerekecektir. Zamanla dille yapılan genel sohbetten ziyade gözlerin, vücut dilinin konuştuğu bir sohbet havası başlar. Kalabalıklar içinde birbirimizi anlıyoruz, mesajı güveni oluşturan temel olarak nitelendirilebilir. Yaşanılan bu sohbetle farklı ve yeni bir deneyim elde edilmiş olunur.

Bir de kalabalıklar içindeki yalnızlıklar vardır. En zorudur belki, konuşamamak, en temek ihtiyaçlarından birini karşılayamamak. Ne demiş Yılmaz Erdoğan Bana Bir Şeyhler Oluyor tiyatro oyununda? “Kalabalıklar içinde yalnızlıklar oluşur, şehir şehir, ülke ülke. Kalabalık arttıkça artmaktadır yalnızlıkta ve tek çaresi aşktır. Gösterin birbirinize yalnızlıklarınızı.” Sohbet edin, paylaşın duygularınızı.Toplam 14 Yorumlar
Sibelll

Kendimi rahat rahat ifade edebildiğim bir site herkesin eline sağlık çok güzel olmuş

Yakuza

Gerçekten işime yarayan bir makale

Rima

Keyifle okudum. Güzel bir makale olmuş elinize, emeğinize kaleminize sağlık.

RowDy

Emeklerinize sağlık başarılar

Tugbu

Sohbet etmeyi sevmem kufur etmeyi severim.emeginize saglik harika olmus..

Emre

Arkadaşlar web'den sizlere istek yaptım, Bülent ERSOY'dan Limon olma hepinize gelsin hoş sohbet iyi eğlenceler ..

LeopaR

sohbet ederken bizi zorlamayın biz sohbet edelim :)

Rıdvan

Sohbet Ederken zorlanmadan Sıkılmadan Edecegin Tek Yer :)

Eternity

Sohbet Ederken Zorlanmadan Sohbet Edebilmeniz İçin AR - GE Ekibi Olarak Her Zaman Çalışmaya Devam Ediyoruz Devam Edeceğiz

Nazif

demekki o yüzdenmiş eyvallah çok güzel bir yazı olmuş eğitici yani. sayenizde artık zorlanmadan sohbet edebiliyorum bir erkeğe 3 kız düşüyor bu arada :)

Eternity

Yararlı bir makale emeğinize sağlık

MdxL

anlatıcı bir makale olmus teşekkürler

ciao

o değilde emojiere bayılıyoruum :)

TurBo

Başarılı çalışma ????

Bir cevap bırakın.

Sohbet sitesi | Sohbet