TRTalk.Net – Türkiye'nin Yeni Sohbet Platformu

Sohbet Girişi


nick
sifre
* Şifreniz yoksa boş bırakın. ESKİ SÜRÜM İLE BAĞLAN

Sohbet ve önemi | TRTalk.Net - Sohbet, Chat, Mobil Sohbet Odaları


Sohbet ve önemi

Bu yazımızda sizlere sohbet etmenin yaşam içerisindeki faydasını anlatmaya çalışacağım.

Sohbet nedir ve nasıl olmalıdır.

İnsan sosyal bir varlıktır. çevresiyle etkileşime girmek ve başka canlıları tanımak istemesi iç güdü olarak diğer canlılardan kendisini ayıran özelliklerin başında gelmektedir. Bu iletişimin başın dada diyalog kurmak yani sohbet etmek vardır. Sohbet bir insanın diğer insanla birbirlerini tanımaya yarayan sosyal davranıştır.

Yeni tanıştığınız birisi ile sohbet etmenin altın kuralları ve yolları nelerdir?


Yeni bir insanla tanıştıysanız açacağınız sohbet konusu ve akışı çok önemlidir. Unutmayın ki ilk izlenim her zaman önemlidir. Karşınızdaki insanın kısa bir analizini yapmak önemlidir. Bu hareketleri yani vücut dilini iyi izlemekten gelmektedir. Konuşurken güvenli bir şekildemi konuşmaktadır , çekingenimdir yoksa baskıcı bir tavr sergiliyor mu ? . Bu kıstaslar nasıl bir sohbet etmeniz gerektiğinin ana fikrini size vermeye yardımcı olacaktır. Yeni tanıştığınız birisi ile onun karakterine en uygun kelimeleri seçmeli ve antipatik olmamanız bu kuralların en başında gelmelidir. Çünkü sizi ilk konuşmanızdaki davranışlarınızla ve konuşma tarzınızla yargılayacak ve kafasında öyle oturtacaktır. Sakin , kelimeleri uzatmadan kendinizden emin bir şekilde altını doldurabileceğiniz cümle ve kelimelerle başlayabilirsiniz. En önemlisi ise asla ve asla kendinizi cümleleriniz içinde övmeye yada ispatlamaya yarayacak cümleler kurmamanız olacaktır. Bu iş hayatınız dada geçerlidir , iş görüşmelerinizde yada çalıştığınız iş arkadaşlarınız dada edeceğiniz sohbetler çok önemlidir. Kariyerinizden tutun daha birçok şeyde yaptığınız iş aksiyonlarının yanında eğer kendinizi anlatabilecek bir konuşma alt yapısına sahip değil iseniz bazı noktalarda başarı için eksik kalacağınızı asla unutmamalısınız.


İş hayatınızda sohbet ederken nelere dikkat etmelisiniz?

Bir satış temsilcisi olduğunuzu örnek verelim. Satış temsilcileri iş yapışları gereği sıcak ve soğuk satış noktalarında analitik düşünceleri ve onu karşı tarafa veren konuşma şekilleri ile satışlarını gerçekleştirirler. Müşterileri ile yaptıkları sohbetler ileriye dönük düşünüldüğünde satış yaptıkları noktalarda kendilerine güven vermesi için ilk altın kuralı yaratacaktır. Çünkü insan güvendiği insanla iş yapar ve ticaretini sürdürür. Bu sebeple satış temsilcilerinde aranan en büyük özellik halk arasındaki tabir ile “ağzı laf yapar” olması çok önemlidir. Müşterilerine gerçekleştirdikleri ilk satıştan sonra bu satışın diğer günler dede devam etmesi için sürekli bir diyalog (sohbet) halinde olmaları onları başarıya götürür. Yani verdiğimiz örnekte iletişimin ne kadar önemli olduğunu anlamış olmamız gerekmektedir.

Aile içinde sohbet önemi nedir ?


Türk aile
yapısında dünden bugüne yansıyan ve diğer toplumlardan ayıran en büyük fark “Aile” kavramı olmuştur. Akşamları yapılan aile içi sohbetler bunu takip eden bu döngü aile yapısını sürekli diri ve güvende tutar. Eğer bir baba iseniz sürekli çocuklarınızla iletişim halinde olmanız gerekmektedir. Çünkü çocuklar ebeveynlerinden ne görürlerse yetişme dönemlerinde bunları karakterlerine yerleştirirler. Aslında çocuklarınız büyüdüğü zaman sizden aldıklarını kendi yorumlarıyla hayatlarında bir kriter olarak kullanmaya başlarlar. Bu sebeple asla ve asla çocuklarınızla iletişimin önemini unutmamalısınız. Gün içerisinde onlarla sohbet etmek onların dertlerini , tasalarını ve sevinçlerini dinlemek ve yorumlamak hem size hemde çocuklarınıza en güzel motivasyon olacaktır.

Eşler arasında sohbet önemi nedir?

1 1 770x433 1


Evlilik aşkı öldürüyor mu sorunun belkide en önemli cevabı şudur iletişim! Eşler iletişimde birbirlerine ne kadar kaliteli bir zaman ayırdıkları bu soruda en önemli cevaptır. Alışkanlıklar sevginin gerektirdiği davranışların önüne geçiyorsa çiftler arasında problem giderek artmaya ve geri dönüşü olmayan ruhsal sorunlar yaratmaya başlayacaktır. Eşler flört döneminde olduğu gibi sürekli birbirleriyle sohbet etmelidir. Eğlenmeye birbirlerine yardım etmeye ve empati kurmaya dikkat edilmelidir. Eşini anlamayan bir birey kendisini anlamadığından şikayet etmesi sadece problemden kaçış yoludur. Evlilik kutsal bir kurumdur ve iyi günde kötü günde sözleşmesi hiçbir zaman unutulmamalıdır. Kendi içindeki heyecanı yitiren birinin tekrardan bu enerjiyi yakalaması zor olacaktır. Bu sebeple eşlerin kendi aralarında sürekli iletişim içinde olmaları, kendilerine sohbet imkanı sağlamaları ve bu sohbetlerin içerikleri kaliteli ve eğlenceli olmalıdır.Toplam 16 Yorumlar
Publisher

Emeğine sağlık, Harika bir çalışma olmuş.

blizzard

Gayet faydali bir makale olmus, trtalk ekibine tesekkürler.

LeopaR

Güzel yorum admin emegine saglık sohhbet önemli hem sanalda hem realde motivasyonda iyi gelir dogru paylaşım.

Renk

Keyifli ve bi okadarda şaşırtıcı bi işletim şekli konuşmak, karşılıklı anlaşamayan herkesin bu makaleyi bir defa okumasında fayda var. Sohbet etmek gibisi var mı be :)

Serdar

Ne demişler komşu komşunun sohbetine muhtaçdır

night

samimi insanların olduğu bi yer burası. eskilerin mekanı. o yüzden herkes birbirine saygı sevgi duyar. karantina günlerinde hoş vakit geçirmek için doğru adresi seçtiğinizden şüpheniz olmasın. herkes burada sen nerdesin?

Timelord

İnsanlar arasındaki iletişimin bulundukları toplumsal konumlara göre ne derece önemli olduğunu çok iyi analiz edip , aktarmışsın. Toplumdaki aktif bireyler olarak iletişim ağını genişletmek , aktif durumu kaybetmemek adına gayet başarılı bir paylaşım olmuş.

Lord

Muhteşem bir çalışma gayet faydalı bilgiler TRTALK ekibi kalitesini göstermiş ..

Firdevs

Güzel sohbet ortamı sürekli gelecegin

Renk

Sohbet etmek cidden bi meziyet dostlar

Funda

İnsanlar konuşa konuşa denilmiş. Gerçekten çok doğru bir söz ve sohbet etmek insanların olmazsa olmazıdır. Böyle bir yazıyı paylaştığınız için teşekkürler. Elinize sağlık

hurşit

bence gayet başarılı olmuş

nizips

trtalk ekibine sevgiler saygilar

MdxL

Güzel anlatım olmuş teşekkürler.

Rima

keyifle okudum. Emeğinize sağlık

Absent

Sohbet etmek herkes için ihtiyaçtır. Gelin hep beraber TRTalk ile bu ihtiyacınızı giderip yeni arkadaşlıklar kurun.

Bir cevap bırakın.

Sohbet sitesi | Sohbet